Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PP 010 / 15.000 Km Bakımı ( Fotoğraflı ) | Konu Kilitlendi.

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: PP 010 / 15.000 Km Bakımı ( Fotoğraflı )

Orjinal yazı sahibi: Yeşil
    Arkadaşın verdiği cevap gayet iyi

Orjinal yazı sahibi: KrM
    Bence de 300 tl çok değil.Bir çok c sınıfı araçta bile bu fiyatlara çıkılıyor.
    He haklısın 300 tl gerçekten iyi para.Dışarda parçaları bulsan yarı fiyata da yaptırırsın ama sonuçta orası bir servis herkes sigortalı çalışıyor ve herşeye kdv kesiliyor her bir şey kuruşu kuruşuna ödeniyor buda doğal olarak fiyatları yükseltiyor.
    Neticede ülke olarak herşey resmiyete girmeye başladı.herkes kayıt altına alınıyor.Herkes kazandığını kuruşu kuruşuna vergisini verme durumuna geliyor.Buda maalesef artık fiyatlarının da yükseleceğinin bir göstergesi olmakta.
    bu ülkenin sizin gibi düşünen gençlere ihtiyacı var.Bravo...
    2011InsigniaSportsTourerCosmoFlexrideOPC20"

Yorum

ben dogus otoda polo 1.4 bakim yaptirdim(arac 35000 di sanirim) gecen sene 460 lira para odedim. sadece yagi farkli istemistim castrol edge. bujileri degistirdiler ekstra baska da birsey yoktu. insignia icin ise bu para normal diye dusundum ilk etapta. benim polonun o tarihteki ayni islemlerin servis disi masrafi ise iscilik dahil 180 tl idi. sanayide yaptiririm bakimi derseniz fiyatlar yarisindan asagi gelir.
      ben mesela polomun yagini 5000 de bir degistiririm bu da dedigim yagla 90 lira gibi bir fiyattir. insigniami da 80000 civari bir fiyata alip heryil 1900 vergi veriyorum ayda da en az 250 lira mazot yakiyorum. bu paralari harciyorum ve de yasim 28 diye paranin nasil kazanildigindan bi haber de degilim.
      olayi genclik yaslilik boyutuna tasiyarak kirici olmamiza da gerek yok bence. 19 yasinda insignia kullaniyorsa o paranin nasil kazanildigini da biliyordur diye dusunelim. kimseyi kirmayalim derim ben.
      2010 insignia 2.0 CDTI 160 Hp COSMO AT DVD800 navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vigabatrin
        ben dogus otoda polo 1.4 bakim yaptirdim(arac 35000 di sanirim) gecen sene 460 lira para odedim. sadece yagi farkli istemistim castrol edge. bujileri degistirdiler ekstra baska da birsey yoktu. insignia icin ise bu para normal diye dusundum ilk etapta. benim polonun o tarihteki ayni islemlerin servis disi masrafi ise iscilik dahil 180 tl idi. sanayide yaptiririm bakimi derseniz fiyatlar yarisindan asagi gelir.
        ben mesela polomun yagini 5000 de bir degistiririm bu da dedigim yagla 90 lira gibi bir fiyattir. insigniami da 80000 civari bir fiyata alip heryil 1900 vergi veriyorum ayda da en az 250 lira mazot yakiyorum. bu paralari harciyorum ve de yasim 28 diye paranin nasil kazanildigindan bi haber de degilim.
        olayi genclik yaslilik boyutuna tasiyarak kirici olmamiza da gerek yok bence. 19 yasinda insignia kullaniyorsa o paranin nasil kazanildigini da biliyordur diye dusunelim. kimseyi kirmayalim derim ben.
        Orjinal yazı sahibi: vigabatrin
        Bunu kendi içimizde polemik haline getirmek istemediğim için uzatmayacağım.Eğer yanlışlıkla kırdığım insanlar varsa üzgünüm.
        (doğuş servisinin ne kadar abartılı işçiliklerle çalıştığını zaten belirtmiştim.) Benim vurgulamak istediğim şey ise tamamen farklı.Eğer biz yeteri kadar duyarlı olmazsak kimse bizi dinlemez.2.El piyasasını görüyorsunuz, fiyatlar yerlerde sürünüyor.Bu fiyatları belirleyen yine bizleriz.Araç bedelinin % 0,5 ini veya %1 ini servis bedeli olarak ödemek normal midir bu durumda?.Benim dikkatini çekmek istediğim konular bunlar.Biz el ele verip birlik olmazsak yine bu işten zararlı çıkacak olanlarız.Yaş konusuna gelince sanıyorum yanlış anlaşıldım.Bu yaşlardaki insanlar ortadoğuda ve kuzey afrikada devrimler gerçekleştiriyor.Biraz daha daha duyarlı olmalıyız bence.

kırdığım insan varsa tekrar özür dilerim ancak bütün bunları içtenlikle yazdığım için paylaşım olarak görmenizi rica ederim.

Yorum

300 tl bakım ücretine iyi gözle bakılmasının sebebi başka servislerde aynı arabaya 450-500'e varan fiyatlardan bakım yapmalarından kaynaklanıyor.
          yoksa kimsenin 300 lirayı küçümseyeceğini sanmıyorum
          InsigniaTEAM

Yorum

3 gün önce Ankara'da bir Opel servisinde 15000 km bakımı için 495 TL fiyat verildi. Diğerleri için araştırma yapıyorum.
            2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

tamam haklisiniz normal degil. kimse sanmasin ki iki servis olsa biri 500 e biri 100 e yapsa ben 500 e yapana giderdim. ama diger arkadasimin da bahsettigi gibi 500 lira gibi fiyatlar nedeniyle bu fiyati iyi olarak degerlendiriyoruz. diger bir yandan da alternatif cozumumuz yok. garantiyi istiyorsak bu adamlara bu fiyatlara mecburuz...
              2010 insignia 2.0 CDTI 160 Hp COSMO AT DVD800 navi

Yorum

konuyu bende araştırıyorum.İlk sorduğum yerden 378 tl gibi fiyat aldım:

-hava filtresi
                -polen filtresi
                -yağ filtresi
                -yağ değişimi

bir kaç yere daha soracağım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sabah
                  Arkadaşın verdiği cevap gayet iyi

Orjinal yazı sahibi: KrM
                  Bence de 300 tl çok değil.Bir çok c sınıfı araçta bile bu fiyatlara çıkılıyor.
                  He haklısın 300 tl gerçekten iyi para.Dışarda parçaları bulsan yarı fiyata da yaptırırsın ama sonuçta orası bir servis herkes sigortalı çalışıyor ve herşeye kdv kesiliyor her bir şey kuruşu kuruşuna ödeniyor buda doğal olarak fiyatları yükseltiyor.
                  Neticede ülke olarak herşey resmiyete girmeye başladı.herkes kayıt altına alınıyor.Herkes kazandığını kuruşu kuruşuna vergisini verme durumuna geliyor.Buda maalesef artık fiyatlarının da yükseleceğinin bir göstergesi olmakta.
                  bu ülkenin sizin gibi düşünen gençlere ihtiyacı var.Bravo...
                  Bu kurduğunuz cümle ile biraz fazla ileri gitmişiniz.

Yorum

Çağrının sölediği gibi düşünüyorum bende o yüzden böle bi cevap verdim. Arkadaşımı kırmak gibi bir düşüncem yoktu kırdıysam özür dilerim

Orjinal yazı sahibi: cagri
                    300 tl bakım ücretine iyi gözle bakılmasının sebebi başka servislerde aynı arabaya 450-500'e varan fiyatlardan bakım yapmalarından kaynaklanıyor.
                    Beyaz tutkudur.

Yorum

Çağrının sölediği gibi düşünüyorum bende o yüzden böle bi cevap verdim. Arkadaşımı kırmak gibi bir düşüncem yoktu kırdıysam özür dilerim

Orjinal yazı sahibi: cagri
                      yeşil arkadaş sözüm size değil
                      (bu ülkenin sizin gibi düşünen gençlere ihtiyacı var.Bravo...)
                      Fikir yazma yerine demogoji yapan arkadaşa

Yorum

Arkadaşlar sadece ben aracımın bakımını paylaşmak istemiştim fiyatla ilgili olarak kendi düşüncemi paylaştım umarım yanlış anlaşılmamışımdır. Düşüncesini sunan herkese teşekkür ederim

Konuyu kilitliyorum.

Beyaz tutkudur.

Yorum

İşleniyor...
                        X